Nietrzeźwy kierujący prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Miał ponad 3 promile

Nietrzeźwy kierujący prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Miał ponad 3 promile

Wczoraj, w miejscowości Andrychów na ulicy Daszyńskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Opel Vivaro, który jak się okazało prowadził pojazd  w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.  Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Andrychów posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu.

 Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie wkrótce przez Sądem, tj: za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości art. 178 a KK oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu art. 244 KK. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 Apelujemy do kierowców i przypominamy, że kierowca, który prowadzi pojazd mechniczny w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. W przypadku ponownego popełnienia takiego samego przestępstwa, np. świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wzrasta dwukrotnie, do 10 tysięcy zł.