Dzielnicowi z Andrychowa stanęli na podium podczas wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów „DZIELNICOWY ROKU”

Dzielnicowi z Andrychowa stanęli na podium podczas wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów „DZIELNICOWY ROKU”

6 września 2018 roku w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „DZIELNICOWY ROKU”.  W konkursie uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich garnizonu małopolskiego.

Konkurs składał się z trzech konkurencji. Pierwszym etapem zmagań był egzamin wiedzy składający się z 60 pytań, który obejmował zagadnienia z zakresu prewencji, prawa, psychologii, zapobiegania przemocy w rodzinie czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. Kolejnym etapem było strzelanie, natomiast ostatnia konkurencja to symulacja przyjęcia interesanta, w trakcie której policjant musiał zakwalifikować zdarzenie do określonej kwalifikacji prawnej i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił.

W klasyfikacji generalnej I MIEJSCE zajął mł. asp. DOMINIK PARA na co dzień pełniący służbę w KP w Andrychowie, na drugiej pozycji uplasował się st. sierż. DAMIAN ŁABĘDŹ z KMP Kraków, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył mł. asp. PAWEŁ RAJDA - również funkcjonariusz  KP w Andrychowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas dalszych etapów.