Policjanci z Małopolski zajęli czołowe miejsca w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Wśród najlepszych.. policjant z Andrychowa

Policjanci z Małopolski zajęli czołowe miejsca w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, a wśród nich znalazł się policjant z Andrychowa

Policjanci z Małopolski zajęli czołowe miejsca w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

23-26 października 2018 roku w Szkole Policji w Katowicach odbył się Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W tym roku pierwszy raz w ramach konkursu rozegrane zostały zawody na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Zawody zakończyły się uroczystą galą, w której udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Na uroczystości obecni byli również Komendanci Wojewódzcy Policji, Naczelnicy Wydziałów Prewencji oraz koordynatorzy dzielnicowych Komend Wojewódzkich Policji.

Tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju przypadł w udziale st. sierż. Adrianowi Piechulskiemu z KWP w Katowicach. Miło nam poinformować, że drugie miejsce w kraju zajął mł. asp. Dominik Para z KWP w Krakowie, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Andrychowie. Trzecie miejsce wywalczył również reprezentant KWP w Krakowie - st. sierż. Damianowi Łabędź, na co dzień pełniącemu służbę w Komisariacie Policji I w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej policjanci z małopolskiego garnizonu Policji także zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna KWP w Krakowie w składzie asp. Marcin Gigoń (kierownik rewiru dzielnicowych), asp. Dominik Para oraz st. sierż. Damian Łabędź wywalczyła trzecie miejsce. Puchar dla najlepszej drużyny w klasyfikacji generalnej pojedzie do KWP w Katowicach, natomiast nagroda za drugą lokatę powędruje do KWP w Białymstoku.

Zanim puchary i nagrody trafiły w ręce zwycięzców odbyła się zacięta rywalizacja w czterech konkurencjach – kierownicy rewirów dzielnicowych (pierwsza pomoc, strzelanie, test wiedzy, analiza dokumentacji służbowej) oraz pięciu - dzielnicowi (symulacja – podstawowe czynności dzielnicowego, symulacja – kompetencje dzielnicowego, pierwsza pomoc, strzelanie, test wiedzy).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

 

zdjęcia: policja.pl / SP w Katowicach

tekst: KWP Kraków