Policjanci i pracownicy Policji z Wadowic podzielili się swoją krwią w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

Policjanci i pracownicy Policji z Wadowic podzielili się swoją krwią w ramach tegorocznej akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

W tym roku Polska Policja świętuje 100 rocznicę powstania, w związku z tym w województwie małopolskim ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na różne sposoby m.in. akcje zbiórki krwi dla potrzebujących pod nazwą  „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. W tą szlachetną inicjatywę włączyli się również policjanci i pracownicy wadowickiej komendy oraz podległych komisariatów, którzy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział terenowy w Wadowicach oddali najcenniejszy dar ratujący ludzkie życie.

Akcja potrwa do końca lipca 2019 roku. Osoby, które chciałyby włączyć się  w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji  wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Jej koordynatorem w województwie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik (tel. 12 61 54 028).

Nie bójmy się pomagać!