Wadowiccy policjanci prezentowali sprzęt policyjny podczas Pikniku Wojskowego

Na zdjęciu widać dziewczynkę, która przytula się do maskotki  - Inspektora Wawelka

4 sierpnia 2019 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach uczestniczyli w Pikniku Wojskowym zorganizowanym przez Wydział Promocji oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Gminy Wadowice. Impreza plenerowa odbyła się na Stadionie Skawa w Wadowicach, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Marszałek Małopolski Witold Kozłowski. 

W trakcie pikniku swoje uzbrojenie i sprzęt demonstrowało wiele służb m.in. Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Karpacki Odział Straży Granicznej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Armii Krajowej, Małopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Służba Więzienna w Wadowicach, w tym również wadowicka Policja.

Funkcjonariusze prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policjanta tj. pałki, tarcze, hełmy oraz kamizelki kuloodporne. Każdy uczestnik imprezy mógł przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jednak największą atrakcją był samochód policyjny, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu  i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Dodatkowo uczestnicy pikniku mogli zobaczyć jak w jaki sposób pobiera się odciski palców. Każdy z gości mógł odbić swoje ślady linii papilarnych na specjalnych kartach daktyloskopijnych. Najmłodsi mieli możliwość rozwiązywania krzyżówek i quizów przygotowanych przez policjantów. Mundurowi opowiadali o specyfice służby w Policji, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji, a także rozdawali ulotki w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Ponadto przygotowano mnóstwo innych atrakcji, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Piknik zakończył się meczem piłkarskim, gdzie rywalizowali ze sobą Samorządowcy i Służby Mundurowe. Policjanci z powiatu wadowickiego także w nim uczestniczyli.

 

Na zdjciu widać dwóch chłopców ubranych w mundur policyjny

Na zdjęciu widać chłopca siedzącego za kierownicą radiowozu policyjnego. Na głowie założoną ma czapeczkę z daszkiem z napisem Policja

Na zdjęciu widać oznakowany radiowóz policyjny oraz grupę osób

Na zdjęciu widać dwóch chłopców ubranych w elementy umundurowania policyjnego

Na zdjęciu widać umundurowaną policjantkę, małą dziewczynkę oraz maskotę - Inspektora Wawelka

Na zdjęciu widać dwie dziewczynki ubrane w elementy umundurowania policyjnego

Na zdjęciu widać trzy dziewczynki, które siedzą przy stoliku i kolorują

Na zdjęciu widać umundurowaną policjantkę oraz chłopca ubranego w elementy umundurowania policyjnego

Na zdjęciu widać chłopca ubranego w elementy umundurowania policyjnego