Burzliwy wtorek na drogach powiatu wadowickiego

Burzliwy wtorek na drogach powiatu wadowickiego

W dniu wczorajszym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach, w miejscowości Rzyki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami,  decyzją wydaną przez Prezydenta Miasta  Katowice.  49-latek w związku z przekroczeniem prędkości został ukarany mandatem. W związku z niestosowaniem się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami , kierujący dopuścił się przestępstwa a art. 180a KK, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Nie obyło się również bez kolizji drogowych.

Około godz. 12:20 w Wadowicach na Al. M.B. Fatimskiej kierujący pojazdem marki Peugeot w trakcie dojeżdżania do skrzyżowania, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Fiat w wyniku czego doprowadził do najechania na jego tył. Sprawca został ukarany mandatem, uczestnicy kolizji trzeźwi.

W Sułkowicach ul. Nawieśnicka, około godz. 15:50 kierujący samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków ma drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojący na poboczu pojazd marki Mercedes .

Z kolei  na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej kierujący samochodem marki Skoda, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki VW doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Ponownie apelujemy do kierowców  o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę.