Aktualności

 • Dabata społeczna w Wadowicach
  2014-11-21
    Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach w czwartek tj: 20 listopada 2014 r. zorganizowała drugą otwartą debatę społeczną na temat „Bezpieczeństwo Osób Starszych” . Spotkanie odbyło się w sali teatralnej Wadowickiego Domu Kultury. W debacie wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy...
  więcej
 • Wadowice – ujęci nieletni, którzy dokonali kradzieży
  2014-11-19
  W dniu 16 listopada br. oficer dyżurny wadowickiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu w jednym z supermarketów w Wadowicach przez pracowników obsługi sklepu dwóch chłopców podejrzanych o dokonanie kradzieży.
  Na miejsce wysłany został patrol policji, gdzie ustalono, iż ujętymi...
  więcej
 • Akcja „Bus-Truck”
  2014-11-19
  W dniu 18.11.2014 r.  Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadził działania wzmożone  pod nazwą „Bus-Truck”, których
  celem było  prawidłowość wykonywanych przewozów osób i rzeczy.
  Policjanci kontrolowali  przewozów osób autobusami. Podczas kontroli zwracali...
  więcej
 • Wadowice – Policjanci ujawnili marihuanę
  2014-11-15
   Funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego wadowickiej Komendy w trakcie wykonywania czynności służbowych na jednej z ulic w Wadowicach  podjęli czynności legitymowania wobec mężczyzny, który na widok policyjnego radiowozu przyspieszył celem oddalenia się. W wyniku kontroli podczas...
  więcej
 • W poniedziałek (10.11.) w godzinach popołudniowych dyżurny Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał informacje o zranieniu nożem jednego z lokatorów na ul. Weissa w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  2014-11-13
  W poniedziałek (10.11.) w godzinach popołudniowych dyżurny Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał informacje o zranieniu nożem mężczyzny na ul. Weissa w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Na miejsce niezwłocznie wysłany został partol Policji, który ustalił przebieg zajścia. Okazało się iż, 69 – letni...
  więcej
 • DEBATA SPOŁECZNA
  2014-11-12
  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zaprasza  mieszkańców miasta i gminy Wadowice do udziału w debacie społecznej na temat:
  „BEZPIECZEŃSTWO OSÓB STARSZYCH”
  a w szczególności:
   oszustwa metodami: „na wnuczka”, „na funkcjonariusza” i inne,
   przestępstwa związane z bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego...
  więcej
 • Obchody Rocznicy Święta Niepodległości
  2014-11-12
  W dniu 11 listopada 2014 r. mieszkańcy Wadowic, władze samorządowe, kombatanci, młodzież wzięli udział w rocznicy Święta Niepodległości.
  Pod pomnik 12 Pułku Piechoty przyszli uczniowie szkół z pocztem sztandarowym, delegaci różnych instytucji, stowarzyszeń i związków zawodowych.
  Wśród tak licznych...
  więcej
 • Wadowice - policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, uszkodził policyjny radiowóz i naruszył nietykalność cielesną policjantów.
  2014-11-10
  Do zdarzenia doszło w dniu (09.11) br.  kiedy policjanci jednego z partoli  na ul. M.Wadowity w Wadowicach  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seicento.
  Kierującym okazał się 21 – letni mieszkaniec gm. Tomice.
  Policjanci na miejscu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które...
  więcej
 • W dniu 08.11.2014 r. w Andrychowie na ul. Starowiejskiej policjanci zatrzymali 19 –letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego , który usiłował wręczyć im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
  2014-11-10
  Do zdarzenia doszło około północy kiedy policjanci jednego z patroli  na ul. Gancarskiej w Andrychowie zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego, który najwyraźniej chciał uniknąć  spotkania z...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu