Aktualności

 • Napis Policja
  2020-02-18
  Wadowiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który ukradł samochód. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.
  14 lutego br. w godzinach wieczornych, doszło do...
  więcej
 • Grupa stojących, umundurowanych funkcjonariuszy Policji oraz dwie kobiety w stroju cywilnym. Nad nimi Godło Polski.
  2020-02-17
  14 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta andrychowskiej jednostki. Z policjantami, pracownikami cywilnymi oraz przedstawicielami władz samorządowych żegnał się mł. insp. Grzegorz Mucha, który po 22 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę.
  Uroczysta...
  więcej
 • Kajdanki policyjne założone na dłoniach
  2020-02-17
  Kryminalni z Andrychowa odzyskali część skradzionego mienia i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. 26 – latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia.
  W październiku ubiegłego roku, właściciel jednej z andrychowskich firm zauważył, że z terenu jego zakładu zniknęły płyty...
  więcej
 • Serce i napis: Kochaj Żyj Pozwól żyć innym
  2020-02-14
  To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka. W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.
  Stop! Kochaj!...
  więcej
 • Na zdjęciu widać grupę stojących dzieci oraz umundurowanego funkcjonariusza Policji. W tle baner z napisem: Przemoc Nagabywanie Cyberbulling Sexting Grooming Zagrożenia
  2020-02-13
  11 lutego 2020 roku obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który został zainicjowany przez Komisję Europejską w roku 2004. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
  Głównym celem DBI jest inicjowanie i...
  więcej
 • Drzwi wejściowe do kimisariatu policji
  2020-02-12
  Kryminalni z Andrychowa zatrzymali kobietę, która ukradła portfel wraz z całą zawartością. 45-latka usłyszała już zarzut w tej sprawie i przyznała się do jego popełnienia.
  Kilka dni temu, do andrychowskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka Andrychowa, która powiadomiła o kradzieży  portfela z...
  więcej
 • Emblemat Policji Służba Ruchu Drogowego
  2020-02-12
  Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde...
  więcej
 • Na zdjęciu widać umundurowaną policjantkę trzymjącą w ręku miernik prędkości oraz umundurowanego policjanta oraz oznakowany radiowóz
  2020-02-10
  W ciągu dwóch dni policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali aż dziewięć praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych.  
  W miniony weekend mundurowi odebrali kolejne...
  więcej
 • Napis : Policja
  2020-02-05
  Mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
  Wczoraj, tuż po godzinie 16:00 dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o ujętym nietrzeźwym kierującym, który...
  więcej
 • Czy wiesz, że istnieje różnica pomiędzy użyciem, a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta?
  2020-02-03
  Broń palna w służbie policjanta spełnia dwa zadania. Jedno z nich dotyczy na przykład sytuacji, w której osoba mierzy do policjanta z broni i chce oddać strzał, a policjant w celu ochrony życia własnego lub osób postronnych użyje broni palnej.
  Z wykorzystaniem, a nie użyciem broni palnej (takie...
  więcej

Strony