25-latek odpowie za groźby karalne, uszkodzenie ciała oraz mienia

25-latek odpowie za groźby karalne, uszkodzenie ciała oraz mienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który usłyszał trzy zarzuty. Mężczyzna uderzył swoją matkę, groził sąsiadowi oraz uszkodził samochód. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z domów na terenie gminy Andrychów. Skierowani na miejsce policjanci nie zastali awanturnika, ale  jak ustalili, nietrzeźwy syn najpierw wszczął awanturę ze swoją matką, a następnie uderzył ją pięścią w głowę, w efekcie czego spowodował u niej obrażenia ciała. Mundurowi w tym przypadku wdrożyli procedurę ”Niebieskiej Karty”.

Następnego dnia policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie pod tym samym adresem. Tym razem mężczyzna groził sąsiadowi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który  jak się dalej okazało, chwilę wcześniej uszkodził zderzak w samochodzie innego sąsiada, czym spowodował straty na kwotę 600 złotych. Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.