Bezmyślne zachowania nieodpowiedzialnych kierowców

Bezmyślne zachowania nieodpowiedzialnych kierowców

Policjanci przy każdej okazji apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów  i odpowiedzialność za kierownicą. Pomimo zaostrzenia kar wobec „piratów” drogowych i ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości policjanci nadal zatrzymują kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W sobotę (2 lutego 2019 roku) czworo kierujących straciło prawo jazdy w powiecie wadowickim. W Choczni około godz. 9:35 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

30 min później również w miejscowości Chocznia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Seata, który poruszał się z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przed godziną 16:00 tym razem w Przytkowicach policjanci z wadowickiej drogówki  ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Około godz. 18:20 również w Przytkowicach mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault, który poruszał się z prędkością 137 km/h, w miejscu gdzie znajduje się obszar zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kierujący (mieszkaniec Oświęcimia, Wadowic i Krakowa oraz gminy Spytkowice) stracili prawo jazdy  na najbliższe 3 miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kierowców kilkusetzłotowy mandat i  10 punktów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.