Bohater w mundurze – wśród wyróżnionych funkcjonariusz z Wadowic

Na zdjęciu widać 7 umundurowanych policjantów oraz 1 umundurowaną policjntkę, którzy w ręku trzymają odznaczenia. W tle baner z napisem "Bohater w mundurze"

Wczoraj (26 września 2019 roku) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend Policji w całej Polsce. Wyróżnieni policjanci niejednokrotnie w czasie wolnym od służby ratowali zdrowie i życie innych osób. Udowadniali, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w Policji to także ich pasja. W uroczystości wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Z garnizonu małopolskiego wyróżnionych za wzorowe realizowanie obowiązków służbowych oraz niesienie pomocy drugiemu człowiekowi z narażeniem własnego życia i zdrowia zostało 9 policjantów, a wśród nich… st. sierż. Krzysztof Górka z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. W szeregi Policji wstąpił 6 lat temu, 3 lata pracuje w wadowickiej komendzie, gdzie do sierpnia br. pełnił służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Obecnie policjant Rewiru Dzielnicowych, który wspólnie z mieszkańcami diagnozuje lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. St. sierż. Krzysztof Górka jest osobą, która ceni zdrowy styl życia i stara się „zarażać” tym innych. Jest instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. W swoim otoczeniu cieszy się pozytywną opinią, jest postrzegany jako osoba, która chętnie pomaga innym. W ubiegłym roku uczestniczył w akcji ratunkowej na rzece Skawa, gdzie doszło do wypadku podczas spływu kajakowego. Funkcjonariusz wraz z kolegą jako pierwszy z powiadomionych służb dotarł na miejsce zdarzenia, gdzie do czasu dotarcia pozostałych, około 40 minut reanimował poszkodowanego mężczyznę. Za pełne zaangażowanie w czynności ratunkowe otrzymał podziękowania od Dyrekcji wadowickiego szpitala. Dodatkowo warto nadmienić, że nie jest to jedyna sytuacja, kiedy st. sierż. Krzysztof Górka ratuje komuś życie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a w szczególności naszemu koledze, godnej uznania postawy.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/179308,Bohater-w-mundurze.html

 

Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który w rku trzyma tabliczkę z podziękowaniem

 

tabliczka z podziękowaniem