Czterech mieszkańców powiatu wadowickiego usłyszało łącznie 50 zarzutów

Czterech mieszkańców powiatu wadowickiego usłyszało łączne 50 zarzutów

Andrychowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy od połowy 2017 roku do chwili obecnej dopuścili się szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

13 marca 2019 roku andrychowski komisariat został poinformowany, że mieszkaniec gminy Wieprz trudni się rozprowadzaniem narkotyków wśród osób małoletnich na terenie powiatu wadowickiego. W związku z otrzymaną informacją w sprawę zostali zaangażowani policjanci Wydziały Kryminalnego w Andrychowie, którzy ustalili, że 17-latek dopuścił się szeregu przestępstw kwalifikowanych z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Jak się okazało w przestępczy proceder były również zaangażowane inne osoby.  Jeszcze tego samego dnia 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji, natomiast 14 marca kryminalny zatrzymali jeszcze trzech mężczyzn mających związek z tą sprawą (dwóch 17-latków z gminy Tomice oraz 25-latka z gminy Brzeźnica).

Mieszkaniec gminy Wierz usłyszał w sumie 16 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających oraz przemytem narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od początku 2019 roku sprowadził na teren RP 140 gramów marihuany, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 17-latkowie z gminy Tomice usłyszeli zarzuty  z art. 59 UPN, ponadto podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili u jednego z nich marihuanę. Natomiast 25-latek usłyszał 6 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających. Zarówno 25-latkowi jak i 17-laltkom grozi kara do 3 lat więzienia. 

Sprawa ma charakter rozwojowy  i nie można wykluczyć dodatkowych zarzutów dla podejrzanych.