Kierował bez uprawnień, spowodował kolizję i zakończył podróż w rowie

Na zdjęciu widać akta dochodzenia śledztwa, kajdanki oraz odznakę policyjną z napisem Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 29-latka, który nie mając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę seata i spowodował kolizję. Kontynuując dalszą jazdę wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto miał przy sobie narkotyki.

 

7 września br. dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 28, kierujący seatem spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca. Skierowani na miejsce policjanci, w miejscowości Świnna Poręba, ujawnili w przydrożnym rowie samochód wskazany w zgłoszeniu. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wadowic.

Jak ustalili mundurowi, kierujący tym pojazdem, w Gorzeniu Dolnym najechał na tył volvo,  po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Chwilę później, jadąc w stronę Suchej Beskidzkiej, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. Jak się okazało 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Wadowiczanin został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Wyniki badań krwi wykażą czy kierował pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.