Kolejne automaty w rękach funkcjonariuszy

Kolejne automaty w rękach funkcjonariuszy

Wspólne działania  wadowickich policjantów z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Tym razem na terenie gminy Spytkowice.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie gminy Spytkowice ma być prowadzona nielegalna działalność hazardowa. Wczoraj (1 kwietnia 2019 r.) przed godz. 20:00  policjanci wspólnie z celnikami potwierdzili informację. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli cztery bezprawnie działające maszyny.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są  nielegalne maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.  

zdjęcie: archiwum KPP Wadowice