Letni wypoczynek z policjantami z Wadowic

Letni wypoczynek z policjantami z Wadowic

2 sierpnia 2018 roku asp. szt. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy wzięła udział w spotkaniu z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mucharzu, których celem jest zagospodarowanie czasu wolnego w trakcie wakacji.

Podczas spotkania policjantka przypomniała najmłodszym o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a w szczególności w trakcie kąpieli wodnych. Przekazała cenne rady  i wskazówki, jak zachować się w różnych sytuacjach np. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania czy zagrożeń czyhających ze strony nieznajomych.

Następnie funkcjonariuszka policji przybliżyła uczestnikom pracę policjanta, zaprezentowała sprzęt będący na wyposażeniu Policji m.in. kajdanki, pałki i kamizelki kuloodporne. Każde dziecko miało możliwość wykonania swoich odcisków linii papilarnych, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Na zakończenie dzieci mogły wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, a także usłyszeć sygnały dźwiękowe co wzbudziło dużo emocji.

Cała grupa otrzymała ulotki w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz inne materiały promujące bezpieczeństwo.