Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym został rozstrzygnięty… Kto wystąpi w finale wojewódzkim?

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym został rozstrzygnięty… Kto wystąpi w finale wojewódzkim?

20 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do udziału zgłosili się uczniowie 7 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Trzyosobowe drużyny w pierwszej kolejności przystąpiły do testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego i testu skrzyżowania, następnie sprawdzianu wiadomości z historii polskiej motoryzacji i  umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnim etapem była część praktyczna. Uczestnicy turnieju  (w tej konkurencji jeden  zawodnik drużyny)  rywalizowali na placu manewrowym, gdzie odbyła się sprawnościowa jazda samochodem  po wyznaczonym torze. Sędzią głównym turnieju był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wadowicach – podkom. Paweł Migdałek.  

Pierwsze i drugie  miejsce zajęli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie ( drużyna nr 1 w składzie: Kamil Bizoń, Michał Kręcioch, Jakub Pękala i drużyna nr 2 w składzie: Marta Brzazgacz, Aleksandra Kukuła, Aleksandra Ćwiertka), trzecie miejsce zajęli  uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (drużyna nr 1 w składzie: Arkadiusz Wicher, Mikołaj Kozieł, Krzysztof Paździor).

Laureaci turnieju otrzymali z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Roberta Michny, Dyrektora CKZiU w Andrychowie – mgr Tomasza Bizoń i Naczelnika WRD KPP w Wadowicach – Pawła Migdałek puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.