Mundurowi zorganizowali rowerowy tor przeszkód dla dzieci z półkolonii

Policjanci zorganizowali rowerowy tor przeszkód dla dzieci z półkolonii

W ramach realizowanych działań „Bezpieczne wakacje 2018”,  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  w Wadowicach, 31 lipca br. uatrakcyjnili wypoczynek dzieci i młodzieży korzystających z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria”, organizując dla nich rowerowy tor przeszkód.

Przed rozpoczęciem konkursu policjanci przypomnieli uczestnikom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie około 40 dzieci wystartowało w rowerowym torze przeszkód. Każdy zawodnik starał się wykonać zadanie najlepiej jak tylko potrafi, liczyła się precyzja oraz czas przejazdu.

Udział w tego typu zadaniu miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność bezpiecznego i rozważnego zachowania się podczas jazdy na rowerze, przede wszystkim by jazdę na jednośladzie zaczynać od obowiązkowego założenia kasku, sprawdzeniu czy sprawne są hamulce, czy są światła i odblaski. Ponadto niezmiernie istotne jest, by zwracać uwagę na tor jazdy i przeszkody, które w realnym życiu na drodze mogą się również pojawić.

Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, które zostały przygotowane przez organizatorów półkolonii.