Nietrzeźwa kierująca przekroczyła prędkość o 75 km/h

Bok oznakowanego radiowozu, na którym widnieje napis Policja, emblemat ruchu drogowego oraz odznaka policyjna

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 125 km/h.  Okazało się,  że mieszkanka powiatu wadowickiego jest nietrzeźwa.

Policjanci ruchu drogowego wadowickiej komendy, w trakcie patrolu w miejscowości Babica zatrzymali samochód marki Mercedes, jadący z prędkością 125 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci podczas rozmowy z kierującą nabrali podejrzeń, że kobieta może  znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Przeprowadzone badanie wykazało 1,65 promila alkoholu w organizmie. Kobieta usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie ominą jej również konsekwencje związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Po raz kolejny apelujemy! Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.