Nietrzeźwy kierujący usiłował wręczyć policjantom łapówkę

Nietrzeźwy kierujący próbował przekupić policjantów

Od roku do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

W minioną niedzielę, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że po terenie gminy Brzeźnica porusza się Fiat Panda, którego kierujący ma być nietrzeźwy. Na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili kierującego w/w pojazdem. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu, jak się okazało miał w organizmie ponad 2 promile. 47-latek próbował nakłonić policjantów by odstąpili od czynności służbowych usiłując wręczyć im korzyść majątkową w postaci pieniędzy (100 złotych). W efekcie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.  

Sprawcy przestępstwa zostały przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.