Pijany kierowca spowodował kolizję

Pijany kierowca spowodował kolizję

Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który spowodował kolizję drogową. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut po godz. 3:00 na ul. Garncarskiej w Andrychowie doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci, kierowca Audi jadąc ulicą Dąbrowskiego w kierunku centrum Andrychowa uderzył w znak drogowy, a następnie przejeżdżając przez rondo uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 21-latka, która po przeprowadzonych badaniach została  zwolniona do domu. Kierowcy oraz pozostałym pasażerom (kobiecie i mężczyźnie) nic się nie stało. 23-letni sprawca kolizji jak się okazało był nietrzeźwy, przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w swoim ogranizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny w art. 178a § 1 przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.