Pijany spowodował kolizję, po czym odjechał z miejsca zdarzenia

Boczna strona oznakowanego radiowozu policyjnego

Wadowiccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję, a mimo to kontynuował jazdę. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu wadowickiego będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed sądem.

Wczoraj, tuż przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał informację, że w miejscowości Kaczyna doszło do zdarzenia drogowego, a jego sprawca – kierowca opla odjechał z miejsca. Zgłaszający przekazał również numer rejestracyjny pojazdu. Policjanci ruchu drogowego, w trakcie dojazdu na miejsce zauważyli podany w zgłoszeniu samochód, który posiadał uszkodzenia pokolizyjne. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca opla był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,3 promile. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że kierujący oplem nieprawidłowo wykonał manewr omijania, w efekcie czego najechał na pojazd marki Man. Mieszkaniec powiatu wadowickiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętaj!

Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.