Po pijaku spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia

Po pijaku spowodował kolizję i odjechał  z miejsca zdarzenia

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z ulic na terenie miasta doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce skierowano policjantów wadowickiej drogówki, którzy w rozmowie ze świadkiem ustalili, że kierujący samochodem osobowym typu kombi, podając przy tym numer rejestracyjny pojazdu, najechał na zaparkowanego VW Passata i odjechał z miejsca zdarzenia.  Świadek podał również dokładny rysopis kierującego.

Mundurowi ustalili, że na numer rejestracyjny sprawcy zarejestrowany jest samochód Opel Vectra kombi, jednocześnie ustalając przy tym jego właściciela. Funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres, gdzie w rozmowie z mieszkańcami ustalili, iż samochodem kierował 46-letni mężczyzna. Na terenie posesji znajdował się samochód Opel Vectra kombi z licznymi uszkodzeniami, a mężczyzna odpowiadał rysopisowi. 46-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu, gdzie wynik wskazał ponad 4 promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Wobec 46-latka zostanie wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a par.1 KK oraz zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia z art. 86 par.2 KW.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.