Podsumowanie akcji „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Podsumowanie akcji „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności.  Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

W związku z powyższym 08 stycznia br. na terenie powiatu wadowickiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach przeprowadzili nasilone działania policyjne w ramach akcji „ALKOHOL I NARKOTYKI”.

Podczas akcji policjanci przebadali 1252 kierujących, ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj, około godz. 18:50 w miejscowości Zebrzydowice, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW Golf. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2,4 promila. Kierujący podczas kontroli nie okazał dokumentu prawa jazdy. Jak się okazało, 55-latek posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydana przez Starostę Wadowickiego.

Godzinę później, tym razem w Sułkowicach policjanci zatrzymali mężczyznę, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował rowerem po drodze publicznej. Mieszkaniec gminy Andrychów  wsiadł na rower mając w organizmie ponad 1,4 promila.

Przypominamy kolejny raz, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu. Prosimy o rozwagę.