Podsumowanie weekendu i realizacja akcji „Niechronieni”

Podsumowanie weekendu i realizacja akcji „Niechronieni”

08 września 2017 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach realizowali zadania w związku z przeprowadzoną  akcją „Niechronieni”, która dotyczy wykroczeń popełnianych przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz popełnianych wykroczeń wobec pieszych.  Łącznie ujawniono 83 wykroczenia.

Od 08 września br. do 11 września br. do godz. 06:00 na drogach powiatu wadowickiego doszło do 10 kolizji drogowych .

08 września br. w Andrychowie na ul. Lenartowicza około godz. 7:45, kierująca samochodem marki Fiat Punto nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z pojazdem marki VW Golf. Uczestnicy zdarzenia drogowego  byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Tego samego dnia około godz. 13:30 na Al. M.B. Fatimskiej w Wadowicach, kierująca pojazdem marki Peugeot nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją pojazdu Opel Insignia w wyniku czego doprowadziła do najechania na jego tył. Kierujący trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Około 2 godzin później na ul. Krakowskiej w Andrychowie kierujący samochodem marki VW Passat najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Audi. Uczestnicy kolizji drogowej trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

W miejscowości Spytkowice na ul. Wiślanej, wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę lat 43, który kierował po drodze publicznej pojazdem marki  Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 1,5 promila.

09 września br. około godz. 15:00 w miejscowości Ryczów na ul. Krakowskiej kierujący motorowerem marki Romet stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego przewrócił się bezpośrednio przed jadącym pojazdem marki Skoda i doprowadził do zderzenia. Sprawca został ukarany mandatem.

Kilka godzin później w Andrychowie na ul. Solidarności kierujący samochodem marki Renault Scenic nie zachował należytej  odległości od pojazdu marki Opel Vectra w trakcie poruszania się po rondzie i doprowadził do najechania na jego tył.  Sprawca ukarany mandatem.

10 września br. w Wadowicach na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mercedes, który poruszał się po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 1,7 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia w Inwałdzie na ul. Wiejskiej kierujący samochodem marki Opel oraz kierujący pojazdem marki Audi podczas wymijania nie zachowali należytej ostrożności czym doprowadzili do zderzenia bocznego pojazdów.

W związku z powyższym pamiętajmy o obowiązkach wynikających z art. 19 Ustawy prawo o Ruchu Drogowym tj: o obowiązku jazdy z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa, a w szczególności rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożność i rozsądek podczas jazdy.