Policjanci z Andrychowa zatrzymali seryjnego włamywacza

Policjanci z Andrychowa ustalili kto włamał się do obiektów na terenie miasta

Upór i zaangażowanie policjantów kryminalnych doprowadziło do rozwiązania  sprawy szeregu włamań do jakich doszło w ubiegłym roku w Andrychowie.

Od września do października 2017 roku na terenie Andrychowa doszło do sześciu włamań do placówek handlowych i lokali gastronomicznych, w trakcie których zginęły głównie pieniądze. W ramach prowadzonych postępowań policjanci zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, przesłuchali świadków,  a także  sprawdzili monitoring miejski. Poczynione ustalenia nie przyniosły pożądanego efektu. Pomimo formalnego umorzenia dochodzenia policjanci z andrychowskiego wydziału kryminalnego jednak cały czas pracowali nad tą sprawą. W czynności zaangażowano również Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, z którego funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z zabezpieczonych śladów należy do mieszkańca Bielska Białej, który obecnie odsiaduje wyrok pozbawienia wolności na terenie Śląska za podobne przestępstwa. Po dokładnym przeanalizowaniu spraw dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz ponownym przejrzeniu zabezpieczonych śladów i dowodów, kryminalni upewnili się, że sprawcą jest 26-latek z  Bielska Białej.
25 kwietnia br. został przetransportowany z zakładu karnego do komisariatu, gdzie przeprowadzono z nim czynności procesowe. Przedstawiono mu sześć zarzutów, z których pięć zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem, a w jednym przypadku usiłowania kradzieży z włamaniem.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył na tę okoliczność obszerne wyjaśnienia. Ponadto przeprowadzono z udziałem zatrzymanego wizję lokalną, gdzie sprawca wskazał miejsca i okoliczności włamań.  Sprawa ma charakter rozwojowy.   Podejrzanemu grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.