Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu

Policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego andrychowskiego komisariatu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego (mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu).

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (18 kwietnia), kilka minut przed godziną 10:00 w miejscowości Jaszczurowa. St. asp. Przemysław Listwan mając dzień wolny od pracy jechał swoim samochodem, gdy nagle jego uwagę zwrócił fiat jadący w kierunku Suchej Beskidzkiej. Kierujący tym pojazdem nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania samochodu, którym poruszał się funkcjonariusz, powodując jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jadący przed policjantem kierowca fiata poruszał się tzw. „zygzakiem”, w pewnym memencie wyprzedził dwa kolejne pojazdy i zjechał na stację benzynową. Policjanta zaniepokoiło takie zachowanie kierowcy, które wskazywało, że może być on nietrzeźwy. Pojechał za nim i  podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i uniemożliwił kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. Funkcjonariusz powiadomił o sytuacji dyżurnego wadowickiej jednostki, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny - urządzenie wskazało 2,9 promila alkoholu w organizmie. 60-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.