Policyjna akcja " Alkohol i Narkotyki" w powiecie wadowickim

Policyjna akcja " Alkohol i Narkotyki" w powiecie wadowickim

Pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności.  Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

W związku z powyższym 09 czerwca br. funkcjonariusze z wadowickiej drogówki, przeprowadzili na terenie powiatu nasilone działania policyjne w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu, kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Podczas działań w których uczestniczyło 14 funkcjonariuszy, przeprowadzono 1516 badań na trzeźwość i 2 badania dotyczące zawartości  narkotyków.  Policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących i 1 kierującego pod wpływem środków odurzających.  Mundurowi zatrzymali 3 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

 

Przypominamy kolejny raz, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu. Prosimy o rozwagę.