Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia

Napis Policja

Każdy z nas chciałby wrócić do normalności i bez żadnych ograniczeń cieszyć się wolnym czasem i piękną pogodą. Musimy pamiętać, że mimo zniesionych niektórych obostrzeń stan epidemii się nie zakończył i nadal  musimy się stosować do przepisów, które na chwilę obecną obowiązują.

Przypominamy, że od 16 kwietnia do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu ma obowiązek zakryć te części ciała za pomocą maseczki, chusty czy szalika.  Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące wspólnie, a także w miejscach ogólnodostępnych takich jak drogi, place, cmentarze, parki, bulwary, miejsca postoju pojazdów czy parkingi leśnie.

Pamiętajmy, że wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. Nie zapominajmy również o obowiązku zachowania 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innej osoby.

Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

W dalszym ciągu apelujemy o zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest poprzez mobilizację nas wszystkich.

Aktualne zasady i ograniczenia: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia