Sprawcy przywłaszczenia portfela zatrzymani przez andrychowskich kryminalnych

Sprawcy przywłaszczenia portfela zatrzymani przez andrychowskich kryminalnych

Mężczyźni, którzy przywłaszczyli znaleziony na ulicy portfel zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie.  Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Wczoraj (27 grudnia 2018 roku) andrychowski komisariat został powiadomiony o fakcie przywłaszczenia portfela z zawartością dokumentów, kart bankomatowych, pieniędzy w kwocie 550 złotych oraz 100 euro, do którego doszło 25 grudnia br. Z treści zawiadomienia wynikało, że mężczyzna po zakończonych  zakupach wracał do samochodu i wówczas na jednej z ulic w Andrychowie wypadł mu z kieszeni portfel, o czym zorientował się dopiero w miejscu zamieszkania.  Mężczyzna o zaistniałej sytuacji powiadomił wczoraj Policję. Kilka godzin później skontaktowali się z nim mężczyźni twierdząc, że znaleźli portfel z dokumentami na jego nazwisko, niestety pieniędzy w nim nie było. Portfel wrócił do właściciela, lecz sprawą nadal zajmowali się andrychowscy kryminalni, którzy ustalili, że to właśnie znalazcy portfela  są sprawcami przestępstwa.  

Dzisiaj 52 i 75-latek usłyszeli zarzut z art. 284 § 3 KK, do którego się przyznali i złożyli na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do roku. Odzyskane pieniądze wrócą do właściciela.