Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów

Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów

W ręce policjantów trafił  55-letni mężczyzna, któremu przedstawiono 8 zarzutów, a Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (9 marca 2019 r.) dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymał zgłoszenie, że na andrychowskim osiedlu mężczyzna przy użyciu siekiery zniszczył domofon w jednym z bloków. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili fakt uszkodzenia kasety domofonowej, jednocześnie zatrzymali sprawcę, który przebywał nieopodal. Mężczyzna był nietrzeźwy (badanie wykazało 2 promile alkoholu), w związku z powyższym został on przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Jak się okazało 55-latek swoim czynem spowodował straty na ponad 1060 złotych. Po wytrzeźwieniu trafił do andrychowskiego komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia (art. 288 § 1 KK), za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Następnego dnia 55-letni mieszkaniec Andrychowa wyładował swoją złość na samochodach zaparkowanych w rejonie ul. Lenartowicza. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna  w blisko 20 pojazdach wyrwał tablice rejestracyjną, a w jednym dodatkowo porysował powłokę lakierniczą i uszkodził atrapę przedniego zderzaka. Łączna suma strat na obecną chwilę wynosi blisko 1900 złotych. Sprawca usłyszał kolejny zarzut z art. 288 § 1 KK, a dodatkowo w związku z prowadzonymi przez komisariat policji wcześniejszymi sprawami przedstawiono mu 3 zarzuty znieważenia pracowników OPS i kierowanie wobec nich gróźb karalnych, a także zarzut zniszczenia mienia.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec podejrzanego Prokurator  zastosował  środek  zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.