Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z przejazdem wyścigu kolarskiego Tour De Pologne

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z przejazdem wyścigu kolarskiego Tour De Pologne

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że 04 sierpnia 2018 roku na trasie Kraków - Kraków,  rozgrywany będzie   I etap   75  Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”, którego długość wynosi 133,7 km. Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 51.9 km i biegnie na odcinku  od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowości Jastrzębia – Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728 K przez Rynek w Lanckoronie ( premia lotna) do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku drogi krajowej nr 52, po której trasa wyścigu prowadzi przez Kalwarię Zebrzydowską  w kierunku Wadowic.

W mieście Wadowice trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji 3-go Maja – Lwowską –  Plac Jana Pawła II    Mickiewicza – Batorego - Sikorskiego – Wojska Polskiego kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową nr 1768 przez miejscowość Witanowice, po czym skręca w lewo w drogę powiatową nr 1769K przez miejscowości Woźniki – Bachowice (premia górska) – Spytkowice, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 przez miejscowość Ryczów, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocice.

Planowany wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego jest około godz. 16:59, a jego wyjazd ok. godz. 18:15. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie powiatu wadowickiego planowany jest około godz. 16:30.

W godz. około 16:30 do 18:30 na terenie naszego  powiatu  przewidywane będą utrudnienia i zablokowane drogi na trasie przejazdu wyścigu „Tour de Pologne”.