W weekend aż trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Napis Policja

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Osoby te zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy.

W piątek (9 sierpnia br.) na ul. Wadowickiej w Inwałdzie, kilkanaście minut przed godziną 23:00, mundurowi zatrzymali kierowcę Volvo. Mieszkaniec gminy Tomice w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h.

Następnego dnia policjanci ujawnili kolejne przekroczenie prędkości, tym razem w Wieprzu. Kierowca Audi pędził ulicą Wadowicką z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Natomiast wczoraj (11 sierpnia br.) na ul. Wiedeńskiej w Roczynach, mundurowi zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Kierowca BMW  w obszarze zabudowanym miał na liczniku 106 km/h.

Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.