Wadowiccy kryminalni zatrzymali złodziei paliwa

Wadowiccy kryminalni zatrzymali złodziei paliwa

Policjanci Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku gospodarczego, skąd ukradli łącznie 1400 litrów paliwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

4 maja 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o kradzieży paliwa wartości 7000 złotych, do której doszło na terenie gminy Wadowice. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 30 kwietnia br. sprawcy poprzez wyważenie drzwi dostali się do wnętrza budynku gospodarczego, skąd ukradli 300 litrów oleju napędowego ze zbiornika, który znajdował się w pomieszczeniu. Paliwo przelewali do pojemników, które również nie były ich własnością. Złodzieje wykorzystując fakt braku stałego dozorowania posesji przez właścicieli wrócili tam następnego dnia i ukradli jeszcze 1100 litrów paliwa. 

8 maja br. dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego, 22 i 24-latek, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 278 KK)  oraz kradzieży  z włamaniem (art. 279 KK), za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.  Paliwo częściowo zostało odzyskane.