Wsiadł „za kółko” mimo sądowego zakazu i decyzji o cofnięciu uprawnień

Wejście do komisariatu Policji. Na ścianie budynku widnieje napis Policja, Godło Polski oraz tabliczka z napisem Komisariat Policji w Andrychowie

Policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę volkswagena. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i przekroczył dozwoloną prędkość.

Kilka dni temu, na drodze wojewódzkiej 781 w Wieprzu, policjanci wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym  przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. W trakcie czynności okazało się, że 36 –latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi sprawdzili dane mężczyzny w systemie policyjnym. Wtedy okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Zgodnie  z obowiązującymi przepisami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości 36-latek został ukarany mandatem.