11 funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego otrzymało nagrody i gratulacje Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

11 funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego otrzymało nagrody i gratulacje Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

27 marca 2018 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach, 11 funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego otrzymało nagrody motywacyjne, które wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – inspektor Paweł Dzierżak.

Policjanci zostali wyróżnieni za wzorowe wykonywanie zadań i obowiązków służbowych oraz zaangażowanie podczas zabezpieczenia meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Orzeł Ryczów i AKS Beskid Andrychów, rozgrywanego w 2017 roku w Ryczowie. Mundurowi skutecznie działali podczas zakłóceń ładu i porządku publicznego, które były spowodowane wtargnięciem kibiców na murawę stadionu, w efekcie czego mecz został przerwany. Policjanci przeprowadzili wszystkie czynności, które doprowadziły do rozpoznania i identyfikacji sprawców wykroczeń, przeciwko którym wszczęto postępowania, a następnie sporządzono wnioski do Sądu, który nałożył na sprawców grzywny.

Wyróżnieni zostali wszyscy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas meczu oraz policjantka, która prowadziła czynności procesowe.

Nagrodzonym gratulowali również: Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – insp. Włodzimierz Warzecha i jego I Zastępca  - mł. insp. Robert Michna oraz Naczelnik Sztabu Policji KWP w Krakowie – mł. insp. Jacek Górecki.