Policjanci z Wadowic zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej roku 2018

Policjanci z Wadowic zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej roku 2018

18 i 25 kwietnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej roku 2018. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

W zawodach uczestniczyło 20 drużyn czteroosobowych (łącznie 80 policjantów) reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu małopolskiego, a w skład każdej z nich wchodził policjant dochodzeniowo – śledczy, policjant operacyjno – rozpoznawczy, policjant techniki kryminalistycznej oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą. 

 

 

 

Uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących konkurencjach:

- sprawdzian wiedzy teoretycznej;

- sprawdzian wiedzy zawodowej w zakresie prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia;

- turniej strzelectwa;

- sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

Najlepszą drużyną, a tym samym I MIEJSCE zajęli policjanci z wadowickiej komendy, którzy będą reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w czwartym Ogólnopolskim Konkursie Finałowym, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 5 – 7 czerwca 2018 roku.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy powodzenia w finale!