Wizyta dzieci z ZS nr 4 w Zebrzydowicach w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wizyta dzieci z ZS nr 4 w Zebrzydowicach w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczne Ferie 2017” w dniu 2 lutego br. Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach wraz z opiekunami.

W czasie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów oraz specjalistycznym wyposażeniem: urządzeniem do sprawdzania osób w systemach policyjnych, urządzeniami do badania stanu trzeźwości oraz tradycyjnym sprzętem do zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia tj. kajdanki, pałka typu tonfa, tarcze, kaski. Ponadto dzieci mogły wejść do pomieszczeń które na co dzień nie są dostępne dla interesantów oraz zobaczyć monitoring miejski.

Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły jednak radiowozy, każde z dzieci mogło poczuć się jak policjant jadący na interwencję siedząc w radiowozie włączając sygnały dźwiękowe. Dzieci chętnie  wcieliły się w rolę policjantów sprawdzając urządzeniem alcoblow stan trzeźwości swoich opiekunów. Funkcjonariusze wcielając się w rolę przewodników chętnie opowiadali o swojej pracy demonstrowali wykorzystanie sprzętu służbowego. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć w jaki sposób działa lustro weneckie.

Akcja „Drzwi Otwartych Komend”  na stałe wpisała się w coroczną profilaktyczną akcję „Bezpiecznych Ferii”.