WADOWICE. Policjanci poszukują oszusta. Kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciach z monitoringu

WADOWICE. Policjanci poszukują oszusta. Kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciach z monitoringu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w sierpniu 2017 r. na terenie Wadowic.     Mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji wprowadził w błąd pokrzywdzonego co do możliwości kupna sprzętu elektronicznego, rzekomo wysprzedawanego z jednostki Policji, czym doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonego, w postaci niskich sum pieniędzy na poczet „zamówionego sprzętu”.  Przeprowadzone dotychczas czynności nie doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstwa.

W załączeniu publikujemy  wizerunek prawdopodobnego sprawcy.

Rysopis: mężczyzna w wieku 40-45 lat, wzrost około 178 cm, krępej budowy ciała, włosy blond z widoczną łysiną, na oczach okulary korekcyjne z ciemnymi oprawkami, w chwili zdarzenia ubrany w bezową kurtkę zapinaną na zamek, białą koszulę, jasne spodnie, brązowe buty, a  przez ramię przewieszoną miał ciemną saszetkę.

Osoby, które na opublikowanych zdjęciach rozpoznają tego mężczyznę, prosimy o zgłoszenie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr 33 8729 200. Zapewniamy pełną anonimowość.