Kierownictwo - KPP w Wadowicach

Kierownictwo

Kierownictwo

Data publikacji 15.07.2020

 

KOMENDANT POWIATOWY POLCJI W WADOWICACH

 

młodszy inspektor Arkadiusz Śniadek

 

 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.

Służbę w Policji rozpoczął w dniu 1 grudnia 1990 roku Początkowo był związany z pionem prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, najpierw jako policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, a następnie dzielnicowy. W 1998 roku rozpoczął służbę w Zespole Dochodzeniowo – Śledczym Wydziału Ruchu Drogowego. W 2006 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a w rok później został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniu 1 stycznia 2016 roku w drodze awansu służbowego został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie, którym kierował przez przeszło dwa lata.

W dniu 12 marca 2018 roku, również w drodze awansu służbowego, powrócił do oświęcimskiej komendy jako pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, a następnie w dniu 11 czerwca 2018 roku został powołany na to stanowisko. Zgodnie z rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie od dnia 27 lutego 2019 roku pełni obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą Kl. I

 


 

I ZASTĘPCA KOMENDANTA POWIATOWEGO POLCJI       W WADOWICACH

 

młodszy inspektor Robert Michna

 

 

Urodzony w 1979 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W 2008 roku ukończył studnia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim, z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich.

Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku. Wieloletni funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Katowicach, Bielsku- Białej i Krakowie, gdzie m. in. pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Zorganizowaną Zarządu w Krakowie CBŚ KGP.

1 lipca 2014 roku został Naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od 1 października 2014 do lutego 2017  roku pełni funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.  Z dniem 31 marca 2017 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Z dniem 31 stycznia 2019 roku p.o. Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach.

 

Posiadane odznaczenia, odznaki resortowe, wyróżnienia:

- Brązowy Krzyż Zasługi

- Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant”

- Brązowy Medal „Za długoletnią służbę”

- Krzyż Niepodległości z Gwiazdą z Kl. I