AKTUALNOŚCI

Policjanci oddali krew w ramach akcji "102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji"

Policjanci z powiatu wadowickiego wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Tym razem włączyli się w akcję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Krwi niestety nie da się wyprodukować, ani zastąpić niczym innym, dlatego tak ważne jest by w bazie nigdy jej nie zabrakło. Dlatego też policjanci z wadowickiej komendy oraz podległych komisariatów i posterunków Policji, 17 lutego br. kolejny raz włączyli się w organizację zbiórki krwi. Tym razem w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która została zainaugurowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Mundurowi oddali krew w wadowickim oddziale terenowym RCKiK. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

Akcja potrwa do końca lipca 2021 roku. Osoby, które chciałyby włączyć się w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.


 


 

  • Umundurowana policjantka z maseczką założoną na usta i nos, siedząca na szpitalnym łóżku, oddająca krew.
  • Umundurowany policjant z maseczką założoną na usta i nos, siedzący na szpitalnym łóżku, oddający krew.
  • Dwóch umundurowanych policjantów z maseczkami na twarzy zasłaniającymi usta i nos, którzy siedzą przy stoliku na którym znajduje się przegroda i wypełniają dokumenjty.
  • Dwóch umundurowanych policjantów z maseczkami na twarzy zasłaniającymi usta i nos, którzy siedzą na szpitalnych łóżkach i oddają krew.
  • Umundurowany funkcjonariusz Policji, z maseczką na twarzy zasłaniającą usta i nos, siedzący na łóżku szpitalnym, oddający krew.
  • Umundurowany policjant z maseczką założoną na usta i nos, siedzący przy stoliku, wypełniający dokumenty.