Kierowca miał ponad 3 promile i czynny zakaz kierowania pojazdami - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Kierowca miał ponad 3 promile i czynny zakaz kierowania pojazdami

Wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego nietrzeźwego kierującego. W trakcie czynności wyszło na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Wczoraj, na ul. Chopina w Wadowicach, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Od 35-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 35-latka w systemach policyjnych okazało się, że posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2025 roku. 

Kierujący za popełnione przestępstwa tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu odpowie wkrótce przed sądem.  Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.