Złodziej portfela - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Złodziej portfela

W Andrychowie, na jednej z ulic, z niezamkniętego samochodu sprawca ukradł portfel wraz z całą zawartością. Został ujęty przez pokrzywdzonego oraz świadka zdarzenia. W związku z tym, że złodziej działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

Dzisiaj (tj. 4 czerwca br.)  Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o ujęciu mężczyzny, który ukradł portfel z samochodu zaparkowanego przed jednym ze sklepów. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony nie zamknął pojazdu i udał się na zakupy, a fakt ten wykorzystał 42-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna ukradł z pojazdu portfel wraz z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz pieniędzmi w kwocie 200 złotych i uciekł z miejsca. Gdy właściciel samochodu zorientował się, że został okradziony, wspólnie ze świadkiem zdarzenia zaczęli penetrować miasto, gdzie kilka ulic od miejsca kradzieży zauważyli sprawcę i ujęli go do czasu przyjazdu Policji.

42-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży kart bankomatowych oraz dokumentów, do których się przyznał. Portfel wraz z całą zawartością wrócił do pokrzywdzonego. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak w związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.