Kierował traktorem mając 2,6 promila alkoholu - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Kierował traktorem mając 2,6 promila alkoholu

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, traktorzysta miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. W najbliższym czasie, za popełnione przestępstwo drogowe, odpowie przed sądem.

W piątek (4 czerwca br.) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał informację, że po terenie gminy Lanckorona ma się poruszać ciągnik rolniczy, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazanego w zgłoszeniu traktorzystę. W trakcie kontroli potwierdziły się informacje, że mieszkaniec powiatu wadowickiego jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Kierujący odpowie za kierowanie ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Apelujemy! Reagujmy jeśli widzimy nietrzeźwego kierowcę, bo to od naszej właściwej postawy może zależeć czyjeś życie. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo!