AKTUALNOŚCI

Policjanci podzielili się krwią w ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji”

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. To wyjątkowy lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Policjanci z powiatu wadowickiego doskonale o tym wiedzą i dlatego oddają krew, aby pomóc innym.

16 marca, policjanci z wadowickiej komendy kolejny raz przyłączyli się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia. Tym razem  ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji”, która została zainagurowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Funkcjonariusze oddali krew w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wadowicach na Os. Kopernika 10.

Chętne osoby, które chcą włączyć się to w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” lub podać jej numer „M103”. Akcja potrwa do końca lipca 2022 roku.

Każdy, kto podzieli się kroplą życia, daje ogromną szansę osobom, które tej krwi potrzebują. Przyłącz się do wspaniałej akcji - oddaj krew - pomóż innym.

 

 

Powrót na górę strony