AKTUALNOŚCI

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowali debatę społeczną

Wczoraj, w Stryszowie odbyła się debata społeczna, w trakcie której policjanci dyskutowali z mieszkańcami na temat bezpańskich psów i pozostających bez wymaganego nadzoru psów na terenie gminy.

30 listopada br. w budynku „Klub Seniora+” w Stryszowie odbyła się debata społeczna, która została zorganizowana przez kalwaryjskich funkcjonariuszy. Jej tematem był: „Problem bezpańskich i pozostających bez wymaganego nadzoru psów na terenie gminy Stryszów”.
Spotkanie rozpoczął  Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej nadkom. Łukasz Madeja, który przywitał Wójta Gminy Stryszów – pana Szymona Dumana oraz wszystkich zgromadzonych gości, po czym wprowadził w temat debaty. W dalszej części spotkania, kierownik Rewiru Dzielnicowych – st. asp. Dominik Ochman omówił problem bezpańskich psów na terenie gminy Stryszów, co było głównym tematem spotkania. Następnie funkcjonariusz Rewiru Dzielnicowych - mł. asp. Tomasz Kapusta w formie prezentacji multimedialnej omówił mechanizm działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz najczęściej występujące kategorie zagrożeń, które dotychczas zostały naniesione na mapy na terenie gminy Stryszów. Zebranym przybliżył również zagadnienia związane z programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacją „Moja Komenda” prezentując sposób działania tych narzędzi informatycznych, mających na celu ułatwienie wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Na zakończenie odbyła się dyskusja podsumowująca, która przebiegła aktywnie, a uczestnicy brali w niej czynny udział, co doprowadziło do wypracowania wspólnych mechanizmów mających na celu eliminowanie zaistniałych zagrożeń.

 

 

Powrót na górę strony