Czterech piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Czterech piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania

W ostatnich trzech dniach, policjanci z wadowickiej drogówki ujawnili czterech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

W piątek, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który w miejscowości Kossowa jechał z prędkością 113 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z kolei w sobotę, na ul. Wadowickiej w Inwałdzie „wpadł” kierujący oplem, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 123 km/h przy dozwolonej „sześćdziesiątce”. Natomiast wczoraj, swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierowca bmw, który w Babicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h oraz kierowca toyoty, który w Choczni poruszał się z prędkością 109 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.  Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu!

 

  • Trzymany w ręku policyjny miernik prędkości mierzący prędkość jadącym pojazdom