AKTUALNOŚCI

Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi

Policjanci z wadowickiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też policjanci z powiatu wadowickiego chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w środę (27 marca br.)  z uczniami  Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, które zostało zorganizowane w ramach praktyk zawodowych w budynku wadowickiej komendy.

Na początku Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach mł. insp. Mateusz Dańda przywitał przybyłych gości, a następnie policjanci z Wydziału Prewencji przybliżyli zainteresowanym kwestie dotyczące doboru do służby, przebiegu szkolenia zawodowego podstawowego, a także specyfikę służby w Policji. Funkcjonariusze opowiadali także o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Mundurowi przekazali uczniom ulotki informacyjne zawierające treści na temat tego jak zostać policjantem, zachęcając jednocześnie do podjęcia wyzwania współtworzenia Policji poprzez wstąpienie w jej szeregi. W spotkaniu uczestniczył również technik kryminalistyki oraz policjant ruchu drogowego, którzy przybliżyli gościom tajniki swojej pracy.

Policjanci podkreślali, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień przynosi coś nowego.

 

 

 

Powrót na górę strony