AKTUALNOŚCI

Kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z Brzeźnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Ponadto samochód nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne.

We wtorek (26 marca br.), dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeźnicy, w trakcie wykonywanych czynności służbowych na terenie gminy Brzeźnica, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Opel, który według posiadanych przez nich informacji miał nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami.

Mundurowi zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach jego danych personalnych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 41-latek poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu drogowego, za co został ukarany mandatem karnym. Kierującemu za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony