AKTUALNOŚCI

Mundurowi promowali zawód policjanta w ZDZ w Andrychowie

Policjanci z andrychowskiego komisariatu uczestniczyli w „Dniach otwartych’ w szkole na terenie miasta. Tego dnia odwiedzający, którzy znajdują się przededniu dokonywania wyboru zawodu mogli zapoznać się m.in. ze specyfiką pracy policjanta. 

Jaką drogę rozwoju wybrać? Z tym pytaniem boryka się wielu młodych ludzi, dlatego policjanci systematycznie uczestniczą w spotkaniach promujących zawód policjanta i zachęcają do służby w Policji. 

W poniedziałek (8 kwietnia br.), funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Andrychowie, uczestniczyli w „Dniach otwartych” w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Dzięki obecności policjantów, odwiedzający szkołę ósmoklasiści, zainteresowani nauką w tutejszej szkole, mogli rozpatrzeć propozycję wybrania klasy o profilu policyjnym. 

Podczas spotkania, mundurowi przybliżyli uczniom rolę, jaką spełnia Policja w społeczeństwie, promowali właściwe postawy, a także skupili się na budowaniu w oczach młodych ludzi rzeczywistego i pozytywnego wizerunku policjantów. Funkcjonariusze informowali kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty należy złożyć oraz jak przebiega szczegółowa rekrutacja. Funkcjonariusze informowali, że  zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje dużo satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia i stawia nowe wyzwania. Dodatkowo rozdawali materiały edukacyjne promujące służbę w Policji, które stanowiły dopełnienie informacji poruszanych na spotkaniu. Była to również doskonała okazja do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji. 

 

  • Po lewej stronie umundurowany policjant, po prawej osoba ubrana w elementy policyjnego stroju, trzymająca w ręku tarcze z napisem Policja. W tle uczniowie.
  • Pośrodku policyjny baner n napisem Komenda powiatowa Policji w Wadowicach. Po prawej i po lewej stronie umundurowany policjant i uczennice klas mundurowych.
  • Na zdjęciu osoba ubrana w elementy stroju policyjnego, trzymająca w ręku tarcze z napisem Policja.
Powrót na górę strony