AKTUALNOŚCI

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym został rozstrzygnięty… Kto wystąpi w finale wojewódzkim?

9 kwietnia br., odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w szkole w Radoczy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wadowicki.

We wtorek (9 kwietnia br.), w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy odbył się finał powiatowy "Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego". W wydarzeniu wzięły udział 4 drużyny, każda składająca się z 3 osób (minimum 1 osoba z ważnym prawem jazdy). Łącznie w turnieju uczestniczyło 12 zawodników i 4 opiekunów. Uczniowie rozwiązywali „Test Wiedzy” z przepisów ruchu drogowego składający się z 25 pytań oraz „Test ze Skrzyżowań” liczący 10 pytań, na co mieli łącznie 35 minut. Następnie uczniowie rywalizowali w konkurencji medycznej, gdzie pod okiem ratownika medycznego, uczestniczyli w zaimprowizowanej scence z ranną osobą.

Kolejnym etapem turnieju było „przygotowanie pojazdu do jazdy”, a na koniec tzw. „Test Stewarda”, w którym zawodnicy, samochodem z zamontowanym na masce talerzem, w którym znajdowała się piłka, pokonywali na czas tor przeszkód. Sędzią głównym turnieju był mł. asp. Mariusz Bryła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W zmaganiach zwyciężyła drużyna z CKZiU nr 2 z Wadowic, drugie miejsce zajęli uczniowie z ZS KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, a trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z ZSCKU z Radoczy. Zajęcie pierwszego miejsca wiąże się z awansem i możliwością reprezentowania powiatu wadowickiego w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 maja 2024r. w MORD w Tarnowie.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy! Zwycięskiej drużynie w skład której weszli: Bernard Bogacki, Bartosz Cinal i Jakub Trąbka, gratulujemy i życzymy powodzenia.

Turniej swoją obecnością zaszczycili również Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach mł. insp. Mateusz Dańda, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Łukasz Madeja oraz Jarosław Chodźko Dyrektor Wadowickiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Nagrody, medale oraz puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, firma Motor Glob z Wadowic, firma Fill z Zatora, Ogniochron z Andrychowa oraz Car Service Drabczyk z Tomic. Przy organizacji turnieju pomogły również firmy Neonet i Superprint z Wadowic.

 

      

Powrót na górę strony